5 dôvodov prečo cestovať na bicykl

Život na bicykli je veľmi jednoduchý

 

Ak nasadneš na bicykel v tom momente zabudneš na tisícky problémov v tvojej hlave. Je to skutočné dobrodružstvo. Dáva nám to slobodu a robí nás šťastnými.

Si slobodný a flexibilný 

 

Keď sedím na bicykli, občas sa cítim trochu ako slimák. Nie kvôli rýchlosti, ale preto, že si beriem so sebou kopec vecí. Som slobodný a flexibilný, kedykoľvek sa môžem zastaviť, narpíklad na vrchole priesmyku najesť sa alebo vychutnať si kávu s nádherným výhľadom. Nie som závislý od autobusu alebo vlaku, môžem sa rozhodnúť, kedy a kam ísť. Prichádzam na miesta, ktoré sme nikdy nevidel.

 Celý deň v prírode

 

Nie je nič lepšie ako keď si užívate prírodu priamo z bicykla.

 

Je to lacné

 

V porovnaní s iným cestovaním, biketouring je jedným z najdostupnejších. Niektorí dlhodobí cyklisti minú 4000 dolárov ročne alebo menej. Prečo je to tak ? Nemáš žiadne náklady na dopravu. Taktiež máš slobodu (divokého) kempingu, ktorý robí celú vec veľmi lacnou a môžeš si tiež variť sami pre seba na cestách. 

 

Je to zdravé

 

Šport produkuje hormóny šťastia a relaxuješ pri ňom. Šport na čerstvom vzduchu je ešte zdravší. Ďalšie plus pre mnohých je chudnutie. Dokonca som spoznal niektorých cyklistov, ktorých hlavnou motiváciou bola redukcia hmotnosti.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.